ناصر رسولی

جدول دما و رطوبت مورد نیاز برای پرنده های مختلف

جدول دما و رطوبت جوجه کشی | دما و رطوبت در اصل 80 الی 90 درصد از جوجه کشی محسوب میگردند ، در دما و رطوبت مناسب است که یک نطفه داخل تخم شروع به رشد مینماید ، هر تخم نطفه داری بسته به نوع پرنده دارای یک درجه صفر جوجه کشی میباشد که در هنگام نگهداری تخم ها برای مدت زمان چند روز بایستی در این میزان دما قرار گیرد ، البته به این مورد درجه دمای انجماد نطفه نیز گفته میشود. بایستی در نظر داشته باشید هر پرنده ای دارای تخم نطفه دار است و این تخم نطفه دار برای رشد نیاز به دما و رطوبت دارد ، نکته اصلی اینجا است که در تمامی پرنده ها این میزان دما و رطوبت متفاوت است و شما نمیتوانید با یک درجه دما از تمامی آنها جوجه کشی کنید به همین جهت نیاز به یک جدول دما و رطوبت جوجه کشی خواهید داشت که در آن بر اساس نوع پرنده ها و نژاد های آنها تمامی موارد مانند درجه دمای مورد نیاز و درصد رطوبت مورد نیاز درج شده باشد. ما این مورد را برای شما فراهم آورده ایم تا بتوانید به راحتی فقط با مشاهده این جدول از هر پرنده ای که بخواهید جوجه کشی کنید.

نکته دیگری که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که دوران جوجه کشی دارای دو بخش متفاوت به نام ستر و هچر میباشد که این دو تفاوت هایی در درجه دما و رطوبت با هم دارند. اگر بخواهیم از اختلاف درجه دما و رطوبت در ستر و هچر برایتان بگویم نهایتاً یک درجه در دما و ده درصد در رطوبت تفاوت خواهند داشت با هم به این صورت که در دوران ستر درجه دما بیشتر و رطوبت کمتر میباشد و در دوران هچر درجه دما کمتر و رطوبت بیشتر خواهد بود. این دو دقیقاً متضاد هم خواهند بود زیرا در دوران هچر نیاز به نرم شدن پوسته تخم خواهد بود و برای این موضوع رطوبت بیشتر پاسخگوی شما خواهد بود.

البته در این میان دستگاه های جوجه کشی هم وجود دارد که قابلیت جوجه کشی به صورت تمام اتوماتیک را دارا میباشند و شما میتوانید با استفاده از سیستم انتخاب پرنده به راحتی از پرنده های مختلف جوجه کشی کنید ، در این سیستم به این صورت میباشد که شما فقط کافی است تا نوع پرنده مورد نظر خودتان را وارد نمایید سپس دستگاه به صورت کاملاً خودکار میزان دما و رطوبت را بسته به نوع پرنده ای که انتخاب کرده اید برای شما تنظیم خواهد نمود یعنی دیگر نیازی به تنظیمات دمایی و رطوبتی نخواهید داشت. البته این دستگاه های جوجه کشی فقط از پرنده های مرغ ، بلدرچین ، بوقلمون ، کبک ، غاز ، اردک ، قرقاول امکان جوجه کشی را خواهند داشت. یک نمونه از دستگاه های جوجه کشی تمام اتوماتیک ایزی باتور 2 میباشد که امکان جوجه کشی با استفاده از سیستم انتخاب پرنده را نیز برای شما عزیزان به همراه دارد ، به دلیل دارا بودن سیستم جوجه کشی تمام اتوماتیک این دستگاه جوجه کشی یکی از مشهورترین و البته پرفروشترین ها بوده است.

در این بخش جدول درجه دما و رطوبت برای شما آماده کرده ایم که میتوانید مشاهده فرمایید ، توصیه ما به شما این است که قبل از ر عملی در حوضه جوجه کشی این جدول را مطالعه فرمایید و سپس اقدام به آن کار نمایید. سعی بر این بوده است که در این بخش تمامی پرنده هایی که امکان جوجه کشی از آنها در ایران وجود دارد و همچنین جوجه کشی از آنها رواج دارد درج شده است. سعی ما بر این خواهد بود که روز به روز بر تعداد پرنده های موجود در جدول بیفزاییم…

جدول دما و رطوبت در جوجه کشی

جدول دما و رطوبت در جوجه کشی

جدول دما و رطوبت در جوجه کشی
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 14 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 427
  • بازدید امروز :3
  • بازدید دیروز : 4
  • بازدید این هفته : 13
  • بازدید این ماه : 275
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 15
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر